27 Απριλίου 2024

Ισχυρό προβάδισμα για ΑΠΟΕΛ, 2-0 τη Σλάβια

Το γκολ του Ντε Καμάργκο στο δεύτερο λεπτό και η φανταστική λόμπα του Αλωνεύτη στο δέκατο έδωσαν τη νίκη (2-0) στο ΑΠΟΕΛ επί της Σλάβια Πράγας και το προβάδισμα για πρόκριση στους ομίλους του Champions League.

Ένα ακόμη… ημίχρονο στην Πράγα μένει για το ΑΠΟΕΛ, καθώς έκανε τη μισή δουλειά. Η ομάδα του Γιώργου Δώνη νίκησε 2-0 τη Σλάβια Πράγας στη Λευκωσία κι απέκτησε το προβάδισμα για πρόκριση στους ομίλους του Champions League. Γρήγορο γκολ από Ντε Καμάργκο, γκολάρα Αλωνεύτη και σωτήριες επεμβάσεις Βάτερμαν έκριναν το ματς.

Το παιχνίδι στη Λευκωσία ξεκίνησε με ιδανικό τρόπο για το ΑΠΟΕΛ. Δύο λεπτά μετά την έναρξή του, ο Εμπεσίλιο εκτέλεσε το κόρνερ, η άμυνα της ομάδας από την Πράγα πελαγοδρομούσε και ο Ντε Καμάργκο από κοντά έστειλε την μπάλα στα δίχτυα της εστίας του Λαστούβκα.