27 Απριλίου 2024

Φενερμπαχτσέ – Ολυμπιακός: Ισοφάρισαν τη σειρά οι Τούρκοι

Η Φενέρμπαχτσε επικράτησε του Ολυμπιακού με 73-69 και η σειρά θα οδηγηθεί στο ΣΕΦ για πέμπτο παιχνίδι, το βράδυ της Τρίτης.

Η πρόκριση στο Final 4 του Κάουνας για Ολυμπιακό και Φενέρμπαχτσε θα κριθεί σε πέμπτο παιχνίδι που θα διεξαχθεί στις 9 Μαΐου στις 21:30 στο κατάμεστο ΣΕΦ. Η τουρκική ομάδα επικράτησε των «ερυθρόλευκων» με 73-69 και ισοφάρισαν τη σειρά σε 2-2.

Το παιχνίδι κρίθηκε στις λεπτομέρειες, ο Ολυμπιακός το διεκδίκησε μέχρι και το τελευταίο λεπτό, όμως οι γηπεδούχοι βρήκαν μεγάλα σουτ και έμειναν… ζωντανοί στο παιχνίδι της πρόκρισης.