26 Απριλίου 2024

Πήγε να αυτοκτονήσει με άθλια άμυνα, αλλά μίλησε ο Φορτούναρος!

Εκεί που όλα έδειχναν τελειωμένα για τον Ολυμπιακό ο οποίος γύρισε το 0-1 σε 3-1 χάνοντας άλλες 3-4 κλασικές ευκαιρίες, παίκτες πραγματικά για γέλια, όπως ο Φιγκέιρας, ο Ρομαό και ο Κούτρης, έδωσαν το δικαίωμα στο Πανιώνιο να ισοφαρίσει μέσα σε 2 λεπτά για να απαντήσει ο Φορτούνης που σήμερα ήταν… Φορτούναρος και να πάρει το διπλό ο Ολυμπιακός με 3-4 μέσα στη Νέα Σμύρνη. Καλύτερος τερματοφύλακας από τον… τροχονόμο Καπίνο ο Προτό, με τόσο άθλια άμυνα όμως δεν πας πουθενά. Φιγκέιρας, Ρομαό και Κούτρης δεν κάνουν ούτε για ομάδες Γ’ Εθνικής. Πιο ικανός ο Ολυμπιακός στο τέλος, πήρε καθαρό, παρά τις διαμαρτυρίες, πέναλτι στο 86′ το οποίο με ψυχραιμία μετέτρεψε σε γκολ ο Φορτούνης. Πήγε να αυτοκτονήσει ο Ολυμπιακός αλλά τον έσωσε ο Φορτούνης. Για τον Τζούρτζεβιτς καλύτερα να μην γράψουμε τίποτε άλλο. Θα θέλαμε απλά να ξέραμε ποιος σκέφτηκε αυτό το παλτό και το έφερε στον Ολυμπιακό. Τελικό σκορ, 3-4 για τον Ολυμπιακό, σε ένα πολύ δύσκολο παιχνίδι που έπρεπε από το πρώτο ημίχρονο να το καθαρίσει. Δυο γκολ για τον Ανσαριφάρντ, ένα για τον Σισέ. Τα γκολ του Πανιωνίου ο Ντουρμισάι στο 84′, ο Μασούντ με πέναλτι στο 82′ και στο 2′ από απίστευτη γκάφα του Φιγκέιρας ο Σπιριντόνοβιτς.