Πού γίνονται δωρεάν rapid tests τη Δευτέρα

από fimotro

Αναλυτικά οι ώρες και οι περιοχές

Τη Δευτέρα 1 Νοεμβρίου κλιμάκια του ΕΟΔΥ θα πραγματοποιούν ελέγχους για κορονοϊό σε 165 σημεία σε όλη τη χώρα. Τονίζεται ότι «για τους μη εμβολιασμένους πολίτες η ψηφιακή βεβαίωση αρνητικού αποτελέσματος από το gov.gr είναι διαθέσιμη μόνον εφόσον ο έλεγχος έχει πραγματοποιηθεί σε ιδιωτικό διαγνωστικό κέντρο».

Τα σημεία όπου θα διενεργούνται rapid tests τη Δευτέρα είναι τα εξής:

Δ. Ηλιούπολης, Πλατεία Φλέμινγκ, 09:00-15:00
Δ. Αμαρουσίου, Πλατεία Ευτέρπης (ΗΣΑΠ), 09:00 -15:00
Δ. Πειραιά, Πλατεία Κανάρη, Πασαλιμάνι, 09:30 -15:00
Δ. Αλίμου, Καλαμακίου και Ποσειδώνος (δημοτικό parking στο ύψος της πεζογέφυρας), 09:30 -15:00
Δ. Διονύσου, Ηρώων Πολυτεχνείου και Κοιμήσεως Θεοτόκου, Άγιος Στέφανος, 09:00 -15:00
Δ. Ιλίου, Αίαντος και Χρυσηίδος, Ίλιον, 09:00 -15:00
Δ. Χαϊδαρίου, Δημαρχείο, Στρ. Καραϊσκάκη 138 &Ευπαύλεως, Χαϊδάρι, 09:00-15:00
Δ. Ελευσίνας, Πολιτιστικό Κέντρο Κίμωνος & Παγκάλου, (απέναντι από Εκκλησία Αγίου Γεωργίου), 09:30-15:00
Νότια Πύλη ΔΕΘ, (είσοδος από Λεωφ. Στρατού με Αγγελάκη) 08:30-20:30.
Δ. Πυλαίας, Α ΚΑΠΗ, Πολυτεχνείου 1, έναντι αστυνομικού τμήματος, 09:30 – 15:00.
Δ. Καλαμαριάς, εντός δημοτικού θεάτρου, οδός Χηλής και Τριπόλεως 12, 09:30-15:00.
Δ. Θέρμης, ΚΑΠΗ Θέρμης, Ιασωνίδου 19, 09:30-15:00
Δ. Δέλτα, ΚΑΠΗ Ανατολικού, Ανατολικό, 09:30-14:30
Δ. Κορδελιού-Ευόσμου, ισόγειο δημαρχείου Ευόσμου, Π. Μελά 24, 09:30-15:00.
Δ. Αμπελοκήπων-Μενεμένης,Β ΚΑΠΗ Αμπελοκήπων, Ελευθερίας 55, 09:00-15:00
Κοινωνικό Ιατρείο Ιεράς Μητροπόλεως Νεαπόλεως και Σταυρουπόλεως, Λαγκαδά 53, 9:00 – 15:00.
Άνω Πόλη, 7ο Παράρτημα ΚΑΠΗ Θεσσαλονικης, Ακροπόλεως 14, 9:00 – 15:00.
Κάτω Τούμπα, 8ο Παράρτημα ΚΑΠΗ Θεσσαλονίκης, Αρτάκης 9, 9:00 – 15:00.
Τριανδρία, 14ο Παράρτημα ΚΑΠΗ Θεσσαλονίκης, Ηρώων 4, 9:00 – 15:00.
Χαριλάου, 6ο Παράρτημα ΚΑΠΗ Θεσσαλονίκης, Νούκα Στέφανου 10, 9:00 – 15:00.
Ιατρείο ΕΟΔΥ στην Περιφέρεια Κεντρικής Μακεδονίας, Βασιλίσσης Όλγας 198, στον προαύλιο χώρο της περιφέρειας, 09:30-15:00.
Ιατρείο ΕΟΔΥ στη ΔΕΘ, είσοδος από Πύλη Εμπορίου στην Εγνατία, 08:30-15:30.
Αιτωλοακαρνανία, Κοινοτικό Γραφείο Αγίου Κωνσταντίνου, οδός Αγ. Κωνσταντίνου 61, Αγρίνιο, 08:30 -11:30
Αιτωλοακαρνανία, Παλιά Λαχαναγορά, οδός Αδαμαντίου Κοραή, Αγρίνιο 08:30-13:30
Αιτωλοακαρνανία, ΚΑΠΗ Μεσολογγίου, Τρικούπη Σπυρίδωνος 31, 08:30-14:30
Αιτωλοακαρνανία, Κοινοτικό Ίδρυμα Τσώνη, Ναύπακτος, 09:00-14:00
Άνδρος, Κ.Υ. Άνδρου 09:00 – 17:00
Άνδρος, Μπατσί (πλησίον ΚΕΠ) 10:00-16:00
Αργολίδα, Αίθουσα Δανάη-Στρατώνες Καποδίστρια, Άργος, 09:00-15:00
Αργολίδα, Κέντρο Νεότητας, Ναύπλιο, 09:00-15:00
Αρκαδία, Πλατεία Αγίου Βασιλείου, Τρίπολη, 9:00-14:00
Αρκαδία, Παναρκαδικό Νοσοκομείο, Τρίπολη, 9:00-14:00
Αρκαδία, Τρόπαια, (πλατεία), 10:00-13:30
Άρτα, Βουργαρέλι Άρτας (είσοδος Δημαρχείου), 09:30-12:30
Άρτα, Δημαρχείο Άρτας, 08:00-14:30
Αχαΐα, Πάτρα, Εμπορικό και Βιομηχανικό Επιμελητήριο, Ρήγα Φεραίου 58, 08:30-20:30
Αχαΐα, Αίγιο, Κέντρο Υγείας Αιγίου, Οίκημα Μάνας και Παιδί, Κλεισούρας 1, 09:00-15:00
Αχαΐα, Κάτω Αχαΐα, Κέντρο εκδηλώσεων Μελίνα Μερκούρη, 09:00-16:00
Βοιωτία, Κ.Υ.Θήβας, κάδμου 47,Θήβα, 9:00-15:00
Βοιωτία,Αίθουσα χορωδίας Δήμου Θήβας, Θήβα, 9:00-14:00
Βοιωτία, Κοινοτικό κατάστημα, Αμπελοχώρι, 12:30-14:30
Βοιωτία, Αίθουσα συνεδριάσεων στα πέτρινα κτίρια, Αλίαρτο, 9:00-14:00
Γρεβενά, Εξεταστήριο Θ ,Ζιάκα 23, 08:30-15:30
Γρεβενά, Καρπερό, Κεντρική Πλατεία 10:30-12:30
Δράμα, Κέντρο Ενημέρωσης Δράμας, πλατεία Ελευθερίας, 08:00 – 14:00
Δράμα, Κοινότητα Φωτολίβους, 09:00- 13:30
Έβρος, Φουαγιέ Δημοτικό Θέατρο Αλεξανδρούπολης, Λ. Δημοκρατίας 306, 08:00-16:00
Έβρος, Δημαρχείο Φερρών, Δημοτική Ενότητα Φερρών, 09:30-11:30
Έβρος, Ιατρείο Τυχερού, Δημοτική Ενότητα Τυχερού 12:00-13:30
Έβρος, Περιφερειακή Ενότητα Αλεξανδρούπολης, Καραολή και Δημητρίου, 09:00-14:00
Έβρος, Κ.Υ. Ορεστιάδας, Ευρυπίδου Ζιγκμπουργκ 10, 08:00 – 16.00
Έβρος, Λιμάνι Καμαριώτισσας, Σαμοθράκη, 08:00-15:00
Εύβοια, Λουτρά Αιδηψού, Λιμένας, Αίθουσα ΟΛΝΕ , 08:00 – 14:00
Εύβοια, Χαλκίδα, ΚΤΕΛ Χαλκίδας, 09:00 – 15:-00
Ευρυτανία, ΚΑΠΗ Καρπενησίου,08.00-13.00
Ζάκυνθος, ΚΥ πρώην ΙΚΑ, 09:00-15:00
Ηλεία, Πύργος, Αποστολική Διακονία – πλατεία Σάκη Καράγιωργα, 09:00-17:00
Ηλεία, Αμαλιάδα, Δημαρχείο, Ερμού 20, 10:00-14:30
Ημαθία, ΚΑΠΗ Αλεξάνδρειας, Πλατεία Σιδηροδρομικού Σταθμού, 09:00-15:00
Ημαθία, ΚΑΠΗ Βέροιας, Μαυρομιχάλη 14, 08:30-15:00
Ημαθία, ΚΑΠΗ Νάουσας, Σωφρονίου 25, 09:00-15:00
Ηράκλειο, Πλατεία Αγίας Αικατερίνης, 09:00-15:00
Ηράκλειο, Πλατεία Ελευθερίας, 09:00-15:00
Ηράκλειο, ISOBOX – Προαύλιος χώρος 7ης ΥΠΕ, 09:00-15:00
Ηράκλειο, Μεσοχωριό, Δ. Αρχανών Αστερουσίων, 10:00-14:00
Ηράκλειο, Μελέσες, Δ. Αρχανών Αστερουσίων, 08:30-10:00
Ηράκλειο, Ζωφόροι, Δ. Μινώα Πεδιάδας, 10:00-11:00
Ηράκλειο, Ρουσσοχώρια, Δ. Μινώα Πεδιάδας, 11:30-12:30
Ηράκλειο, Αρχοντικό, Δ. Μινώα Πεδιάδας, 13:00-14:00
Ηράκλειο, Χουμέρι, Δ. Μινώα Πεδιάδας, 09:00-10:00
Ηράκλειο, Ζίντα, Δ. Μινώα Πεδιάδας, 11:00-12:00
Ηράκλειο, Ίνι, Δ. Μινώα Πεδιάδας, 12:30-13:30
Ηράκλειο, Σκινιάς, Δ. Μινώα Πεδιάδας, 14:00-14:30
Θάσος, Κ.Υ. Πρίνου, 08:00-14:00
Θεσπρωτία, Πολιτιστικό Κέντρο Πάνθεον 09.00-17.00
Θεσπρωτία, Δημαρχείο Πέρδικας, 10.00-14.00
Ικαρία,Κέντρο Υγείας Ευδήλου 9:00 – 16:00
Ικαρία, Αγιος Κήρυκος, 10:00 – 15:00
Ιωάννινα, Περιφέρεια Ηπείρου, 09:00-14:00
Ιωάννινα, Περιφέρεια Ηπείρου, 09:00-17:00
Ιωάννινα, Πανεπιστήμιο, 11.00-14.00
Ιωάννινα, Τρίστενο (Έξοδος για Μηλιωτάδες), 11.00-13.00
Καβάλα, Κ.Υ. Χρυσούπολης, 09:00-15:00
Καβάλα, Νομαρχείο Καβάλας, 09:00-15:00
Καβάλα, Αμφιθέατρο Ελευθερούπολης 09:00 – 15:00
Κάλυμνος, κεντρικός λιμένας Καλύμνου, 09:00-17:00
Λέρος, Δημοτικό Κτήριο ΔΟΝΑ, 09:00-15:00
Καρδίτσα, Κεντρική Πλατεία Καρδίτσας(Πλατεία Ελευθερίας),08:00-16:00
Καρδίτσα, Πλατεία Αγίας Παρασκευής. Τέρμα Σαρανταπόρου, 08:00-14:00
Καρδίτσα, Πλατεία Σοφάδων, Κιερίου 49, 08:00-11:00
Καρδίτσα, Δημαρχείο Μουζακίου, Προαύλιο Δημαρχείο, 10:00-14:00
Καρδίτσα, Τ.Κ Λεονταρίου Δήμου Σοφάδων,Κοινοτικό Ιατρείο ,11:30-14:00
Καστοριά, ΚΥ Καστορίας, Καπετάν Κώττα 2, πρώην ΙΚΑ, 08:30-15:30
Κέρκυρα, Δημοτικό Θέατρο Κέρκυρας, Μάντζαρου 5, 09.00-14.00
Κέρκυρα, Αχαράβη, 09.30-14.30
Κεφαλληνία, Αργοστόλι, Πλατεία Βαλλιάνου 4, 08:00-16:00
Κιλκίς, ΚΑΠΗ Κιλκίς, Καπέτα Γεωργίου 26, 09:00-17:00
Κιλκίς, Τέρπυλλος, Πρώην Δημοτικό Σχολείο, 09:00-11:00
Κιλκίς, Άγιος Αντώνιος, Πρώην Δημοτικό Σχολείο, 12:00-14:00
Κοζάνη, Πνευματικό Κέντρο Πτολεμαΐδας, Περγάμου 62, 08:00-14:00
Κοζάνη, Κέντρο Υγείας Κοζάνης, ΑΡΙΣΤΟΦΑΝΟΥΣ 5Α, 08:15- 15:30
Κοζάνη, Πλατεία Νίκης Κοζάνης, 10:00- 13:00
Κόρινθος, Δημοτικό θέατρο Κορίνθου, Δαμασκηνού 57, Πλησίον πανεπιστημίου, 08:30-13:00
Κως, οδός υγείας, παιδική χαρά Πασανικολάκη, 08:30-15:00
Λακωνία, Κοινωνικό Φαρμακείο Σπάρτης, Ευαγγελίστριας 89, 8:30- 15:30
Λακωνία, Κέντρο Υγείας Αρεόπολης, 08:00-16:00
Λάρισα, Κεντρική Πλατεία / Μπροστά στο Δημαρχείο, 8:00-15:30
Λάρισα, Πλατεία ΟΣΕ, 8:00-15:30
Λάρισα, Δημοτικό Ωδείο / Αίθριο 8:00-15:30
Λάρισα, Τύρναβος / Είσοδος Δημαρχείου, 8:00-12:00
Λάρισα, Αμπελώνας ΚΑΠΗ, 12:30 – 15:30
Λάρισα, Κέντρο Υγείας Ελασσόνας, 09:00-12:00
Λάρισα, ΚΤΕΛ / Γεωργιάδου, 8:00-15:30
Λάρισα, Εμπορικό Κέντρο Γαία / Αγχιάλου 4, 8:00-15:30
Λασίθι, Παλαιό Δημαρχείο Αγίου Νικολάου, 09:00-17:00
Λασίθι, Δημοτική Αίθουσα Πλατεία Συντριβανίου, 10:00-14:00
Λέσβος, ΚΥ Μυτιλήνης, 08:30-15:45
Λέσβος, Σκαλοχώρι, 10:00-14:00
Λευκάδα, ΚΑΠΗ, Σκιαδαρέση 3, 08:00-15:30
Λήμνος, Παλαιό θυρωρείο – Γενικό Νοσοκομείο Λήμνου, Ηφαίστου 1, 08:45 – 14:45
Μαγνησία, ΚΑΠΗ Αγίου Βασιλείου Δήμου Βόλου, Χατζηαργύρη & Τριανταφυλλίδη 08:00-16:00
Μαγνησία, Παραλία Βόλου,Έναντι Πανεπιστημίου,08:00-14:00
Μαγνησία, Άνω Βόλος-ΤΟΜΥ Ιωλκού, Ιωλκού 408, 08:00-14:00
Μαγνησία, Πανθεσσαλικό Στάδιο Βόλου,08:00-14:00
Μαγνησία,Βυζίτσα, Κοινοτικό Γραφείο, 08:30-10:00
Μαγνησία,Αργαλαστή,Κάτωθι Ι.Ν. Αγίου Αποστόλου, 11:00-13:00
Μεσσηνία, Καλαμάτα – Αίθουσα “Αλέξ. Κουμουνδούρος”, 08:30 – 15:30.
Μεσσηνία, Καρδαμύλη, Παλιό Δημοτικό Σχολείο, 09:00 – 13:00.
Μεσσηνία, Κυπαρισσία, Isobox Νοσοκομείου, 09:30 – 14:30.
Μεσσηνία, Μεσσήνη, Αίθουσα ΚΑΠΗ Δήμου. 08:30 -15:00.
Μεσσηνία, Πύλος, Isobox Κέντρου Υγείας. 09:30 – 14:30.Μ
Ξάνθη, Κέντρο Υγείας Ξάνθης, ISOBOX, Ανδρέα Δημητρίου 1, 08:30-14:30
Πάρος, Κοινότητα Μάρπησσας, 07:30-08:30
Πάρος, Πλατεία Νάουσας, 09:00-14:00
Πέλλα, Δημαρχείο Γιαννιτσά, Χατζηδημητριου & Εθν. Αντίστασης, 8:00-16:00
Πέλλα, Πλατεία μικρ. Καταρρακτών, Έδεσσα, Τσιμισκή 2, 10:00-14:30
Πιερία, Drive Through Ανδρομάχη, Κατερίνη, 08:00-14:30
Πιερία, Πλατεία Ελευθερίας, 10:00-13:00
Πρέβεζα, Αίθουσα Λιμενικού Ταμείου, Ελ.Βενιζέλου 20, 09:00-14:00
Ρέθυμνο, Αίθουσα Πνευματικού Κέντρου, Ι.Ν. Αγ. Γεωργίου, Καλλιθέα, 09:00-14:00
Ρέθυμνο, Αίθουσα Εκδηλώσεων, Ι.Ν. Αγ. Κωνσταντίνου, Ρέθυμνο, 09:00-14:00
Ροδόπη, Δημοτικό κτίριο Βενιζέλου , Βενιζέλου 51, Κομοτηνή, 09:00-14:00
Ροδόπη, Κομοτηνή, Γενική Διεύθυνση Δημόσιας Υγείας, Υψηλάντου και Συμεωνίδη γωνια, 10:00-15:00
Ρόδος, Πνευματικό κέντρο Κρεμαστής, 09.00-14.30
Ρόδος, Παλαιό νοσοκομείο Ρόδου, Παπαλουκά 5-8, 08.30-15.00
Σάμος, ΚΥ Καρλοβάσου, 08:00-14:00
Σέρρες,Κ.Υ. Σερρών, 08:30-14:30
Σκιάθος, Λιμένας Σκιάθου, 08:00-14:30
Σύρος, Ερμούπολη, Αθλητικό κέντρο Δ. Βικέλας, 9:00-15:00
Τήνος,, Κ.Υ. Τήνου 09:00 – 17:00
Τρίκαλα, Πλατεία Δεσποτικού,Τρίκαλα, 07:30-13:30
Τρίκαλα, Ε’ Καπή Τρικάλων, 11:00-15:30
Τρίκαλα, Πλατεία Καλαμπάκας, Τρίκαλα, 08:00-11:00
Τρίκαλα, Πλατεία Αγίου Βησσαρίωνα,Πύλης, 12:00-13:00
Φθιώτιδα, Δημοτικό Parking Γαλανέικα, Αλύτρωτων Πατρίδων και Αγίας Παρασκευής, Λαμία, 09:00-15:00
Φθιώτιδα, Πλατεία Ελευθερίας, Λαμία, 09:00-13:00
Φλώρινα, Ιατρείο ΕΟΔΥ, Ηπείρου 26, 07:30-14:30
Φλώρινα, Αμύνταιο ,Δ. Μακρή 36, 08.00 – 13.30
Φωκίδα, Πνευματικό Κέντρο Άμφισσας,08.00-14.00
Χαλκιδική, Νέα Μουδανιά, Πρώην 4ο Νηπιαγωγείο, Παναγίας Κορυφινής και Καλόλιμνου, 08:30-15:30
Χαλκιδική, Δημοτικό Θέατρο Πολυγύρου, 09:00-15:00
Χαλκιδική, Κασσάνδρα Κεντρική Πλατεία – Διοικητήριο, 09:00-15:00
Χανιά, Πολιτιστικό Κέντρο Ταυρωνίτη, 09:30-14:00
Χανιά, Αίθριο Δημαρχείου Χανίων 09:00-14:30
Χίος, Πλατεία Βουνακίου, 08:30-14:00

ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΕΠΙΣΗΣ...

Η ιστοσελίδα μας χρησιμοποιεί cookies για την καλύτερη περιήγηση σας. Εάν συνεχίσετε να χρησιμοποιείτε αυτήν τη σελίδα αποδέχεστε τα Cookies. Αποδοχή Περισσότερα