28 Μαρτίου 2024 / 7:37 μμ

Ο χειρότερος Ολυμπιακός των τελευταίων 20 ετών δεν μπόρεσε να κερδίσει τον Βόλο

Δεν πρόκειται να βγάλουν την παρέλαση προπονητής και τερματοφύλακας

Όταν έχεις προπονητή της πλάκας, τερματοφύλακα για γέλια, δεξί και αριστερό μπάκ για Β’ Εθνική και παίκτες λεγεωνάριους αυτά είναι τα αποτελέσματα που μπορείς να φέρεις. Ισοπαλία με 1-1 μέσα στο γήπεδό σου με τον Βόλο! Πλην του Ελ Αραμπί στην ηλικία που είναι και του Μπίελ που ξέρει μπάλα και το δείχνει δεν υπάρχει παίτης του αολυμπιακού που να μπορεί να σταθεί σε αυτό το επίπεδο. Μεγάλες οι ευθύνες του νέου προπονητή μάλλον θα φύγει νύχτα μετά τη νέα απώλεια βαθμών για τον Ολυμπιακό (1-1 με τον Βόλο) που συνεχίζει να αποδοκιμάζεται παντού όπου παίζει. Αφού ξόδεψε ένα ημίχρονο και έμεινε πίσω στο σκορ με την γκολάρα του Οζέγκοβιτς, ξύπνησε στο 2ο ημίχρονο ισοφάρισε με τον Ελ Αραμπί, είχε απίθανες ευκαιρίες, δύο δοκάρια (Κούντε, Ντε Λα Φουέντε) αλλά γκολ νίκης δεν βρήκε. Τραγικός ο Ολυμπιακός τελειώνει πολύ νωρίς η χρονιά για τους Ερυθρόλευκους και φυσικά επιστρέφει 20 χρόνια πίσω.