19 Απριλίου 2024 / 11:58 μμ

Ο Αντετοκούνμπο έκανε τα πάντα αλλά δεν ήταν αρκετός για τους Μπακς

από fimotro

O Γιάννης Αντετοκούνμπο δεν ήταν αρκετός για τους Μπακς και οι Μάτζικ επικράτησαν 122-110, κάνοντας το 1-0 στα playoffs!

Ο Έλληνας φόργουορντ ολοκλήρωσε τον αγώνα με 31 πόντους, 17 ριμπάουντ και 7 ασίστ, για να τον ακολουθήσει ο Χιλ με 16π., ο Μπλέντσο με 15π. και ο Μίντλετον με 14π.

Από την άλλη, για την ομάδα του Ορλάντο κυριάρχησε ο Βούτσεβιτς με 35 πόντους και 14 ριμπάουντ, με τον Ρος να προσθέτει άλλους 18π. και τους Κλαρκ και Φουλτζ να είχαν από 15π. ο καθένας.

Από την αρχή του ματς είχαν το προβάδισμα οι Μάτζικ, οι οποίοι έκλεισαν την πρώτη περίοδο στο +10 (23-33) και με την ίδια διαφορά κατάφεραν να πάνε στα αποδυτήρια (52-62).

Στα πρώτα λεπτά του δεύτερου μέρους, οι Μπακς αντέδρασαν μειώνοντας στον πόντο (69-68), ωστόσο ο Βούτσεβιτς πήρε… φωτιά, με αποτέλεσμα η ομάδα του Ορλάντο να ξεφύγει σε διψήφια απόσταση (86-74) και να κλείσει την τρίτη περίοδο στο +13 (79-92).

Η ίδια εικόνα συνεχίστηκε και στην τέταρτη περίοδο, με τους Μάτζικ να διατηρούν τη διαφορά ασφαλείας τους (106-93).

Τα δωδεκάλεπτα: 23-33, 52-62, 79-92, 110-122