19 Απριλίου 2024 / 7:01 πμ

Μεγάλη έκπληξη: Η Ιαπωνία κέρδισε με ανατροπή την Γερμανία!

από fimotro

Δεύτερη μεγάλη έκπληξη στο Μουντιάλ του Κατάρ. Η Ιαπωνία κέρδισε με ανατροπή στο δεύτερο ημίχρονο την Γερμανία με 2-1!

Σπουδαία νίκη και μάλιστα… α λά Γερμανία για την Ιαπωνία, η οποία κέρδισε με 2-1 και ανατροπή, βάζοντας φωτιά στον 5ο όμιλο του Μουντιάλ με το… καλημέρα!

Τα «πάντσερ» προηγήθηκαν με πέναλτι του Γκιντογκάν στο 33’, είχαν δύο δοκάρια με τον Γκνάμπρι στο 47ο και τον σκόρερ στο 60ο λεπτό.

Ωστόσο, η χώρα του ανατέλλοντος Ηλίου όχι μόνο δεν πτοήθηκε, αλλά βρήκε τις λύσεις και με τους Ντοαν-Ασάνο να έρχονται από τον πάγκο, σκόραραν δις σε επτά λεπτά (76’-83’), για να πετ