ΕΟΔΥ: Σε ποια σημεία θα γίνονται δωρεάν rapid test την Τρίτη

από fimotro

Σε 176 κεντρικά σημεία της επικράτειας θα βρίσκονται την Τρίτη οι Κινητές Ομάδες Υγείας του ΕΟΔΥ και θα πραγματοποιούν δωρεάν rapid test COVID-19.

Τα σημεία δωρεάν ελέγχου είναι τα ακόλουθα:

  1. Δ. Ελευσίνας, Α’ ΚΑΠΗ Ερμού & Πετράκη, Άνω Ελευσίνα, 09:30-15:00
  2. Δ. Αμαρουσίου, Κεντρικό ΚΑΠΗ Αμαρουσίου, Περικλέους 22, 09:30-15:00
  3. Δ. Πειραιά, Β΄1 ΚΑΠΗ, Βασιλ. Γεωργίου Β’ 12, 09:30-15:00
  4. Δ. Αλίμου, Κανάρη 1, παραπλεύρως Δημοτολογίου Αλίμου, 12:00-18:00
  5. Δ. Γλυφάδας, Παλιό Δημαρχείο Γλυφάδας, απέναντι από την Εκκλησία Αγίου Κωνσταντίνου, Βασιλέως Κων/νου, 09:30-15:00
  6. Δ. Περιστερίου, Δημαρχείο, 11:00-18:00
  7. Δ. Ελληνικού-Αργυρούπολης, Αίθουσα 1ου ΚΑΠΗ Αλεξιουπόλεως 27, 14:00-20:00
  8. Δ. Κηφισιάς, Πλατεία Πλατάνου, παραπλεύρως του Άλσους Κηφισιάς, μπροστά από τον ΗΣΑΠ, 09:30-15:00
  9. Δ. Μεταμόρφωσης, Πνευματικό κέντρο του Ι.Ν Μεταμόρφωσης του Σωτήρος (παρεκκλήσι του Αγίου Παϊσίου, Χλόης Ιωαν. Ράλλη Κοττου & Οδυσσέως), 09:30-15:00
  10. Δ. Ιλίου, Αίαντος και Χρυσηίδος (Δημαρχείο), 09:00-15:00
  11. Δ. Χαϊδαρίου, Δημαρχείο – Στρ. Καραϊσκάκη 138 και Επαύλεως, 09:00-15:00
  12. 1ο πολυδύναμο κέντρο-Δημοτικό Ιατρείο-Καλφοπούλειο Υγειονομικό Κέντρο, Σόλωνος 78 09:30-19:30 (κατόπιν ραντεβού-2103626869, 210362869)
  13. 2ο πολυδύναμο Κέντρο-Δημοτικό Ιατρείο-Νέος Κόσμος, Φανοσθένους & Φρειδερίκου Σμιθ,  09:30-15:00 (κατόπιν ραντεβού-2109239865, 2109249787)
  14. 3ο Δημοτικό Ιατρείο-Πετράλωνα, θεσσαλονίκης & Ηρακλειδών, 09:30-15:00 (κατόπιν ραντεβού-2103427515, -513, 2103469165)
  15. 4ο Δημοτικό Ιατρείο-Κολωνός, Προποντίδος & Αγίας Σοφίας 110, 09:30-15:00 (κατόπιν ραντεβού-2105121921, 2105157239)
  16. 5ο Δημοτικό Ιατρείο-Άνω Πατήσια, Σαρανταπόρου 4, 09:30-15:00 (κατόπιν ραντεβού-2102015510, -511, 2102015559)
  17. 6ο πολυδύναμο Κέντρο- Δημοτικό Ιατρείο-Κυψέλη, Χανίων 4Β, 09:30-15:00 (κατόπιν ραντεβού-2108836200, 2108220209)
  18. 7η Δημοτική Κοινότητα, Αμπελόκηποι, Πανόρμου 59, (είσοδος από Βραστόβου), 09:30-15:00 (κατόπιν ραντεβού, 2106993487
  19. Νότια Πύλη ΔΕΘ, (είσοδος από Λεωφ. Στρατού με Αγγελάκη), 08:30-20:30
  20. Δ. Πυλαίας, Α’ ΚΑΠΗ Πυλαίας, Πολυτεχνείου 11, 09:00-15:00
  21. Δ. Καλαμαριάς, εντός δημοτικού θεάτρου, οδός Χηλής και Τριπόλεως 12, 13:00-19:00
  22. Δ. Θερμαϊκού, ΚΑΠΗ Περαίας, Ρωμανού 35 Α, 13:00-19:00
  23. Δ. Παύλου Μελά, στρατόπεδο Καρατάσιου, Λεωφ. Στρατού 37, 09:00-15:00
  24. Δ. Αμπελοκήπων-Μενεμένης, Β’ ΚΑΠΗ Αμπελοκήπων, Ελευθερίας 55, 09:00-15:00
  25. Δ.Ωραιοκάστρου, Α ΚΑΠΗ, Τραπεζούντος 31, 13:00-19:00
  26. Δ.Λαγκαδά, Κέντρο Κοινότητας του δήμου Λαγκαδά, πλησίον δημαρχείου Λαγκαδα, 09:00 – 15:00.
  27. 8ο Παράρτημα  ΚΑΠΗ Θεσσαλονίκης, Κάτω Τούμπα, Αρτάκης 9, 09:00-15:00
  28. 14ο Παράρτημα  ΚΑΠΗ Θεσσαλονίκης, Τριανδρία,  Ηρώων 4, 09:00 – 15:00
  29. Κοινωνικό Ιατρείο Ιεράς Μητροπόλεως Νεαπόλεως και Σταυρουπόλεως, Λαγκαδά 53, 09:00-15:00
  30. Ιατρείο ΕΟΔΥ στην  Περιφέρεια Κεντρικής Μακεδονίας, Βασιλίσσης Όλγας 198, στον προαύλιο χώρο της περιφέρειας, 09:30-15:00
  31. Ιατρείο ΕΟΔΥ στη ΔΕΘ, είσοδος από Πύλη Εμπορίου στην Εγνατία, 08:30-15:30
  32. Αιτωλοακαρνανία, ΚΑΠΗ Μεσολογγίου, 08:30-15:30
  33. Αιτωλοακαρνανία, Κοινοτικό Κτίριο, ίδρυμα Τσώνη, Ναύπακτος, 09:00-14:00
  34. Αιτωλοακαρνανία, Αγρίνιο, Παλιά Λαχαναγορά, 09:00 – 15:00
  35. Αιτωλοακαρνανία, Αγρίνιο, ΚΑΠΗ, Αγίου Κωνσταντίνου, 11:30 – 13:30
  36. Άνδρος, Κ.Υ Άνδρου, 09:00 – 17:00
  37. Αργολίδα, Αίθουσα «Δανάη», Στρατώνες Καποδίστρια, Άργος, 09:00-15:00
  38. Αργολίδα, Κέντρο Νεότητας, Ναύπλιο, 09:00-15:00
  39. Αρκαδία, Πλατεία Πετρινού, Τρίπολη, 09:00-15:00
  40. Αρκαδία, Παναρκαδικό Νοσοκομείο, Τρίπολη, 08:00-14:00
  41. Αρκαδία, Πλατεία Μεγαλόπολης, Μεγαλόπολη, 09:30-14:00
  42. Άρτα, Κέντρο Υγείας Άρτας-ISO BOX, 08:30-15:30
  43. Άρτα, Γενικό Νοσοκομείο Άρτας, 08:30-15:30
  44. Αχαΐα, Πάτρα, Εμπορικό και Βιομηχανικό Επιμελητήριο, 08:15-20:15
  45. Αχαΐα, Πάτρα, Κέντρο Υγείας Βορείου Τομέα, 08:00-20:00
  46. Αχαΐα, Αίγιο, Κέντρο Υγείας “Οίκημα Μάνα και Παιδί”, 08:30-15:00
  47. Αχαΐα, Πάτρα, Παμπελοποννησιακό Στάδιο, 09:00-15:00
  48. Βοιωτία,Πνευματικό Κέντρο Θήβας, Πινδάρου 112, 09:00-15:00
  49. Γρεβενά, Εξεταστήριο Θ. Ζιάκα 23, 08:30-15:00
  50. Δράμα, Πρώην Δημαρχείο, Έναντι Πλατεία Ελευθερίας, 08:00 – 14:30
  51. Δράμα, Μικροκλεισούρα, Τοπική Κοινότητα, 10:00-13:00
  52. Έβρος, Φουαγιέ Δημοτικό Θέατρο Αλεξανδρούπολης, Λ. Δημοκρατίας 306, 08:30-15:30
  53. Έβρος, Νομαρχείο, Σουλίου 2, 09:00-15:00
  54. Έβρος, Κοινότητα Λαβάρων Σουφλίου, 09:30-14:30
  55. Έβρος, Κοινότητα Λαγυνών Σουφλίου, 09:30-11:00
  56. Έβρος, Κέντρο Υγείας Σουφλίου, 11:30-14:30
  57. Έβρος, ΚΑΠΗ Διδυμοτείχου, 25ης Μαιου 145, 13:00-15:00
  58. Έβρος, Κ.Υ. Ορεστιάδας, Ευριπίδου Ζίγκμπουργκ 10, 08:30-15:30
  59. Έβρος, Λιμάνι Καμαριώτισσας, Σαμοθράκη, 08:00-15:00
  60. Εύβοια, Χαλκίδα, 4ο Καπη Χαλκίδας, 7ου Συντάγματος Πεζικού 20, Περιοχή Πειραϊκη Πατραϊκή, όπισθεν 4ου Λυκείου, 09:00 – 15:00
  61. Εύβοια, Ιστιαία, Κέντρο Υγείας Ιστιαίας, 08:30 – 15:30
  62. Ευρυτανία, ΚΑΠΗ Καρπενησίου,08:30-15:30
  63. Ζάκυνθος, ΙΚΑ, 08:30–15:30
  64. Ηλεία, Ζαχάρω, Πνευματικό Κέντρο, 09:00-15:00
  65. Ηλεία, Πύργος, Αποστολική Διακονία- πλατεία Σάκη Καράγιωργα, 09:30-16:00
  66. Ηλεία, Τραγανό, Δημαρχείο, 09:00-11:30
  67. Ημαθία, ΚΑΠΗ Αλεξάνδρειας, Πλατεία Σιδηροδρομικού Σταθμού, 09:00-15:00
  68. Ημαθία, ΚΑΠΗ Βέροιας, Μαυρομιχάλη 14, 08:30-15:00
  69. Ημαθία, ΚΑΠΗ Νάουσας, Σωφρονίου 25,  09:00-15:00
  70. Ηράκλειο, Πλατεία Αγίας Αικατερίνης, 09:00-15:00
  71. Ηράκλειο, Πλατεία Ελευθερίας, 09:00-15:00
  72. Ηράκλειο, ISOBOX – Προαύλιος χώρος 7ης ΥΠΕ, 09:30-16:30
  73. Ηράκλειο, Δήμος Φαιστού, Δημοτικό Κατάστημα Ζαρού – Δημαρχείο Ζαρού, 10:00-13:00
  74. Θάσος,  Κέντρο Υγείας Πρίνου, 08:00-15:00
  75. Θεσπρωτία, ΓΝ Φιλιατών, 08:30-13:30
  76. Θεσπρωτία, Παλαιό Δημαρχείο Παραμυθιάς, 10:00-14:00
  77. Θεσπρωτία, Ηγουμενίτσα, Πολιτιστικό Κέντρο Πάνθεον, 09:00-17:00
  78. Ικαρία, Κ.Υ Ευδήλου, 09:00 – 16:00
  79. Ικαρία, Ράχες, 10:00 – 15:00
  80. Ιωάννινα, Περιφέρεια Ηπείρου, 09:00-17:00
  81. Ιωάννινα, Πνευματικό Κέντρο Κεφαλοχωρίου Κόνιτσας, 10:30-13:00
  82. Καβάλα, Κ.Υ. Χρυσούπολης, 09:00-15:00
  83. Καβάλα, Νομαρχία Καβάλας, 09:00-15:00
  84. Καβάλα, ΚΑΠΗ Ελευθερούπολης, 09:00-14:30
  85. Κάλυμνος, Κεντρικός Λιμένας, 09:00-14:00
  86. Λέρος, Δημοτικό Κτίριο Δόνα, 09:00-14:00
  87. Καρδίτσα, Πλατεία Νικολάου Πλαστήρα (Παυσίλυπο), Μυρμιδόνων 2, 08:00-16:00
  88. Καρδίτσα, Πλατεία Αγίας Παρασκευής, Τέρμα Σαρανταπόρου, 08:00 – 14:00
  89. Καρδίτσα, Δημαρχείο Μουζακίου, Προαύλιο Δημαρχείου, 08:00-10:00
  90. Καρδίτσα, Πνευματικό Κέντρο Σοφάδων, 10:30-12:30
  91. Καρδίτσα, Κεντρική Πλατεία Παλαμά, Ηρ. Πολυτεχνείου 12, 13:00-15:00
  92. Καστοριά, ISOBOX Λεωφόρος Κύκνων, 08:30 – 15:30
  93. Κέρκυρα, Δημοτικό Θέατρο , Μάντζαρου 5, 09:00-14:30
  94. Κέρκυρα, Κέντρο Υγείας Λευκίμμης, 09:00-14:30
  95. Κεφαλληνία, Αργοστόλι, Πλατεία Βαλλιάνου, 08:00-16:00
  96. Κιλκίς, ΚΑΠΗ Κιλκίς, Καπέτα Γεωργίου 26, 09:00-17:00
  97. Κιλκίς, Ευρωπός, Δημοτικό Κατάστημα, 09:00-15:00
  98. Κιλκίς, Γουμένισσα, Πολιτιστικό Κέντρο, 09:00-12:00
  99. Κιλκίς, Γουμένισσα, ΚΑΠΗ, 12:00-15:00
  100. Κιλκίς, Χαμηλό, Αγροτικό Ιατρείο, 09:00-11:00
  101. Κιλκίς, Ειδομένη, Αγροτικό Ιατρείο, 11:30-13:30
  102. Κιλκίς, Πλαγιά, Αγροτικό Ιατρείο, 14:00-15:00
  103. Κοζάνη, Πνευματικό Κέντρο Πτολεμαΐδας, Περγαμου 62, 08:15- 15:15
  104. Κοζάνη, Κέντρο Υγείας Κοζάνης, Αριστοφάνους 5Α, 08:15- 19:30
  105. Κόρινθος, Δημοτικό θέατρο Κορίνθου, Δαμασκηνού 57, πλησίον πανεπιστημίου, 08:30-15:30
  106. Κόρινθος, Δημοτικό θέατρο Κιάτου, Γ.Γεννηματά 2, 09:30-14:30
  107. Κως, Πάρκο Πασανικολάκη, 08:00-14:00
  108. Λακωνία, Κοινωνικό Φαρμακείο Σπάρτης, Ευαγγελιστρίας 89, 09:30- 16:30
  109. Λακωνία, Γενικό Νοσοκομείο Σπάρτης, 09:00- 14:30
  110. Λακωνία, Κέντρο Υγείας Αρεόπολης 08:00-18:30
  111. Λάρισα,  Κεντρική Πλατεία, μπροστά στο Δημαρχείο, 08:00-15:30
  112. Λάρισα, Πλατεία ΟΣΕ, 08:00-18:00
  113. Λάρισα, Φάρσαλα, Κεντρική Πλατεία, Δημαρχείο, 09:00-12:00
  114. Λάρισα, Μύλος του Παππά, 08:00-15:30
  115. Λάρισα, Πλατεία Αγιάς, δίπλα από τα γραφεία του Κυνηγετικού Συλλόγου, 09:00-14:00
  116. Λάρισα, Στέκι Ν. Πολιτείας, Θεοδωρακοπούλου & Καϊρη, 08:00-15:30
  117. Λασίθι, Παλιό Δημαρχείο Αγίου Νικολάου, 09:30-16:00
  118. Λέσβος, Κ.Υ Μυτιλήνης, 08:30 – 15:45
  119. Λέσβος, Παρακοίλα, 10:00 – 14:00
  120. Λευκάδα, ΚΑΠΗ, Σκιαδαρέση 3, 08:00-15:00
  121. Λευκάδα, Κοινότητα Νυδρίου, 12:00-14:00
  122. Λήμνος, Μύρινα, παλιό θυρωρείο Γ.Ν.Λήμνου, Ηφαίστου 1, 08:45 – 14:45
  123. Μαγνησία, ΚΑΠΗ Αγ. Βασιλείου Δήμου Βόλου Χατζηαργύρη & Τριανταφυλλίδη, 08:30-15:30
  124. Μαγνησία, Μεταξουργείο, Καραμπατζάκη & Αναπαύσεως, 09:00-14:30
  125. Μαγνησία, Νέα Αγχίαλος, Δημαρχείο Νέας Αγχιάλου, 08:30-15:00
  126. Μεσσηνία, Καλαμάτα, Αίθουσα “Α. Κουμουνδούρος”, 08:30 – 15:30
  127. Μεσσηνία, Μεσσήνη, Δασκαρόλειο Πολιτιστικό Κέντρο, 09:00 – 14:00
  128. Μεσσηνία, Κουτιφάρης, Κεντρική Πλατεία, 10:00 – 13:00
  129. Μεσσηνία, Μελιγαλάς, Isobox Κέντρου Υγείας, 09:00 – 14:00
  130. Μεσσηνία, Καρδαμύλη, Πρώην Δημοτικό Σχολείο, 09:00 – 13:00
  131. Νάξος, Εκκλησία Αγίου Νικοδήμου Χώρα, 07:30-18:00
  132. Ξάνθη, Κέντρο Υγείας Ξάνθης, ISOBOX, Ανδρέα Δημητρίου 1, 08:00-14:00
  133. Πάρος, ΚΑΠΗ Παροικιάς, 09:00-11:30
  134. Πάρος, Εκθεσιακός Χώρος Μαρίνα Νάουσας, 12:30-14:45
  135. Πάτμος, Σκάλα,Πνευματικό Κέντρο, Πάτμιον, 08:00-15:00
  136. Πέλλα, Δημαρχείο Γιαννιτσών, Χατζηδημητρίου και Εθνικής Αντιστάσεως, 08:30-15:30
  137. Πέλλα, Πλατεία Μικρών Καταρρακτών- Χατζηγιάννειο Κέντρο, Τσιμισκή 2,  09:00-14:30
  138. Πιερία, Ανδρομάχη, Χώρος Εμποροπανήγυρης, 08:00 – 15:00
  139. Πιερία, Κέντρο Υγείας Λιτοχώρου, 09:00-15:00
  140. Πρέβεζα, Αίθουσα Λιμενικού Ταμείου, Ελ. Βενιζέλου 20, 09:00-15:00
  141. Πρέβεζα, ΚΑΠΗ Φιλιππιάδας, Φιλιππιάδα, 09:00-14:00
  142. Ρέθυμνο, Αίθουσα Πνευματικού Κέντρου Ι.Ν. Αγ.Γεωργίου, Καλλιθέα, 09:00-14:00
  143. Ρέθυμνο, Αίθουσα Εκδηλώσεων Ι.Ν. Αγ. Κωνσταντίνου, Ηγ.Γαβριήλ, 09:00-14:00
  144. Ροδόπη, Περιφερειακή Ενότητα Ροδόπης, Δημοκρατίας 1, Κομοτηνή, 08:30-15:30
  145. Ροδόπη, Βασιλείου Κουτουμάνη, Σάπες, 09:00 – 14:00
  146. Ρόδος, Πνευματικό κέντρο Κρεμαστής, Κρεμαστή, 09:00-14:30
  147. Ρόδος, Παλιό νοσοκομείο Ρόδου, Παπαλουκά 5-8, 08:30-15:00
  148. Σάμος, ISOBOX έμπροσθεν Κ.Υ Καρλοβάσου Σάμου, 08:00-15:00
  149. Σάμος, Κοινοτικό Κατάστημα Υδρούσας, 08:30-10:30
  150. Σάμος, ISOBOX έμπροσθεν Γ.Ν. Σάμου, 09:00-11:30
  151. Σάμος, Καφενείο ΚΑΠΗ, Βαθύ, (στενό Τρ. Πειραιώς), 08:00-15:00
  152. Σέρρες, Κ.Υ. Σερρών, 08:30-19:00
  153. Σκιάθος, Λιμένας Σκιάθου 08:00- 15:30
  154. Σύρος, Αθλητικό κέντρο Δημήτριος Βικέλας, 10:00-15:00
  155. Τήνος, Κ.Υ Τήνου, 08:00 – 16:00
  156. Τρίκαλα, Πλατεία Δεσποτικού, 07:30-13:30
  157. Τρίκαλα, Ε΄ΚΑΠΗ, 10:00-15:30
  158. Τρίκαλα, Κεντρική Πλατεία Καλαμπάκας, 08:00-10:00
  159. Τρίκαλα, Δημαρχείο Οιχαλίας, 08:00-09:00
  160. Φθιώτιδα, Δημοτικό Parking Γαλανέικα, Αλύτρωτων Πατρίδων και Αγίας Παρασκευής, Λαμία, 09:00 – 15:00
  161. Φθιώτιδα, Πανελλήνια Έκθεση Λαμίας-Χώρος Εκδοτηρίων, 10:00 – 15:00
  162. Φθιώτιδα, Αγροτικό Ιατρείο Γλύφας, 09:30 – 11:30
  163. Φθιώτιδα, Κτίριο ΟΣΚ (στο Πάρκο του Λαού), Στυλίδα, 12:30 – 14:30
  164. Φλώρινα,  Ιατρείο ΕΟΔΥ, Ηπείρου 26, 08:30-15:30
  165. Φλώρινα, Ταγματάρχου Σωτηρίου 1, Αίθουσα ΚΑΠΗ, 09:00 – 14:30
  166. Φωκίδα, Πνευματικό Κέντρο Άμφισσας, 08:00-14:00
  167. Φωκίδα, Κυριακοπούλειο Πολιτιστικό Κέντρο Ιτέας, 09:00-13:00
  168. Χαλκιδική, Νέα Μουδανιά, Πρώην 4ο Νηπιαγωγείο, Παναγίας Κορυφινής και Καλόλιμνου, 08:30-15:30
  169. Χαλκιδική,Μεγάλη Παναγία, Πολιτιστικό Κέντρο, 09:30 – 14:30
  170. Χανιά, Αύλειος χώρος 2ου Κ.Υ Χανίων (1η – 2η ΤΟΜΥ), 08:30 – 18:30
  171. Χανιά, Αύλειος χώρος 1ου Κ.Υ Χανίων (Λεωφ. Καραμανλή 99), 08:30 – 15:30
  172. Χανιά, Πολιτιστικό Κέντρο Ταυρωνίτη, 09:00 – 14:00
  173. Χανιά, Καβρός (πρώην Δημαρχείο), 09:00-10:30
  174. Χανιά. Βρύσες (αίθουσα Πολιτιστικού Συλλόγου),  11:00-12:30
  175. Χανιά, Καλύβες (Δημαρχείο), 13:00-14:30
  176. Χίος, ΚΑΠΗ Δήμου Χίου, Πολυτεχνείου 25, 09:00-14:30

ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΕΠΙΣΗΣ...

Η ιστοσελίδα μας χρησιμοποιεί cookies για την καλύτερη περιήγηση σας. Εάν συνεχίσετε να χρησιμοποιείτε αυτήν τη σελίδα αποδέχεστε τα Cookies. Αποδοχή Περισσότερα