20 Απριλίου 2024 / 2:42 πμ

Πέρασε η Μπάρτσα στο ματς του αιώνα!

Όταν μιλάμε για το ματς του αιώνα μάλλον αυτό εννοούμε! Να παίζει η Μπάρτσα με την Παρί έχοντας χάσει με 4-0 στο Παρίσι κι όμως να παίρνει την πρόκριση με 6-1 με δυο γκολ στα τελευταία δυο λεπτά και το τελευταίο στο 95′, τελευταίο λεπτό του αγώνα! Ματς για τεράστιες συγκινήσεις, η Μπάρτσα δίκαια πέραασε στους 8 του Champions League παίζοντας μπαλάρα και πατώντας την Παρί σε όλο το παιχνίδι.  Η Μπαρτσελόνα πέτυχε την επικότερη ανατροπή όλων των εποχών σε νοκ-άουτ αγώνες του Champions League. O Nεϊμάρ με δύο γκολ και μία ασίστ στο τελευταίο επτάλεπτο είναι ο άνθρωπος του ματς. 6-1 η Μπάρτσα.  Η Μπαρτσελόνα με την μεγαλύτερη ανατροπή όλων των εποχών, νικούσε 3-1 στο 87’ και με τρία γκολ σε οκτώ λεπτά έφτασε στο 6-1 και προκρίθηκεε. Η «μπλαουγκράνα» βρέθηκε να προηγείται με 3-0 στο 49’, αλλά και με 5-1 στο 90’ αφού η Παρί είχε πετάξει μετά το 62’ όταν έκανε το 3-1 δύο ευκαιρίες για το 3-2, με δύο γκολ του Νεϊμάρ στο 88’ και στο 90’ έκανε το 5-1 κι έβαλε φωτιά στα 5’ καθυστερήσεων. Ο Σέρχι Ρομπέρτο το 6-1 από ασίστ του Βραζιλιάνου και πρόκριση για την Μπάρτσα.