29 Μαρτίου 2024 / 1:38 πμ

Αυτός ο παίκτης εάν λίγο βελτιωθεί, θα πωληθεί πάνω από 30 εκατ. ευρώ!

Ένας τρομερός Σισέ που έδινε πάσες, έβαζε γκολ, έκοβε και έβγαζε τον Ολυμπιακό μπροστά, απέδειξε γιατί ο Χάσι ήταν ένας από τους χειρότερους προπονητές που πέρασαν ποτέ από τον ποδοσφαιρικό… Ολυμπιακό. Σχεδόν μόνος του κέρδισε την Κέρκυρα και γράφουμε “σχεδόν μόνος του” γιατί πραγματικά ο ποδοσφαιριστής αυτός ήταν όλα τα λεφτά για τους Ερυθρόλευκους σε όλο το δεύτερο ημίχρονο που γύρισε ο Ολυμπιακός το παιχνίδι, αλλά κυρίως στο πρώτο που σχεδόν κανένας δεν έπαιζε κανονικό ποδόαφαιρο και η Κέρκυρα προηγήθηκε με 1-0 στο ημίχρονο! Μόλις ο Λεμονής κατάλαβε τι γινόταν και έβαλε μέσα δεύτερο επιθετικό δίπλα στον Ανσαριφάρντ, τον Τζούρτζεβις (που επιτέλους έβαλε το πρώτο του γκολ μετά από… 150 ευκαιρίες στα τελευταία παιχνίδια!) και τον Μάριν (παικταράς, δεν επιτρέπεται να μην παίζει βασικός) για να δημιουργεί με είκοσι λεπτά μπαλίτσα έριξε τρια στην Κέρκυρα και πέρασε από το όμορφο νησί των Φαιάκων με 1-3. Καλός στο δεύτερο ημίχρονο ο Ολυμπιακός, θα πρέπει να προβληματιστεί ο προπονητής πως είναι δυνατόν μια ομάδα της δυναμικότητας της Κέρκυρας να κάνει 10 τελικές! Προφανώς κάτι φταίει στο κέντρο του γηπέδου και η μπάλα φτάνει τόσο εύκολα στον τερματοφύλακα, ο οποίος σήμερα απέδειξε γιατί δεν πρέπει ποτε να παίζει βασικός ο ανεκδιήγητος Καπίνο… Η Κέρκυρα έβαλε δύσκολα στον Ολυμπιακό για ένα ημίχρονο και προηγήθηκε με 1-0. Στην επανάληψη οι αλλαγές στο κέντρο και την επίθεση γύρισαν το ματς μέσα σε 20 λεπτά με 1-3 κι έστειλαν τους «ερυθρόλευκους» μόνους στην κορυφή! Δοκάρι ο Ρομαό. Στην κορυφή πλέον ο Ολυμπιακός, θα παραμείνει εκεί εάν δεν κερδίσει αύριο η ΑΕΚ τον Πλατανιά…

Σ.Σ. Fimotro: Εάν βελτιωθεί ο Σισέ στις αντιδράσεις του στην άμυνα και περιορίσει τα λάθη στις μεταβιβάσεις, θα πωληθεί πάνω από 30 εκατ. ευρώ. Δίμετρο σέντερ μπακ σε αυτή την ηλικία και με αυτή την μαχητικότητα δύσκολα βρίσκεται στην Ευρώπη…